Analógové kamery

Analógové kamery sú založené na norme PAL a ich maximálne rozlíšenie je 720×576 pixelov. Kvalitu kamery definujú viaceré parametre a nie každá kamera je vhodná pre každú situáciu. Preto je dobré sa pri výbere kamery odborne poradiť. Pomôže Vám aj nižšie uvedený postup výberu vhodnej kamery.

Analógové kamery sa pripájajú na zariadenia DVR, HDVS, PC digitalizačné karty, Webservery alebo priamo na monitor podľa toho, či je potrebný záznam obrazu alebo iba živé monitorovanie lokálne alebo cez Internet.
Využitie kamerových systémov pre technologické procesy vo výrobe je založené hlavne na videoanalýze obrazu z jednotlivých kamier a to využitím nasledovných funkcií:

  • počítanie objektov
  • chýbajúci objekt
  • cudzí object

S našími záznamovými zariadeniami DVR je možné ovládať všetky otočné či zoomovacie kamery lokálne alebo cez sieť (LAN, WAN, Internet).
Pri výbere kamier je dôležité si uvedomiť, že jednotlivé kamery sa od seba líšia dôležitými vlastnosťami ako sú: rozlíšenie snímacieho čipu, citlivosť na svetlo, dynamický rozsah, či majú varifokálny objektív alebo nie, či je potrebné IR prisvietenie v noci, na aké miesto bude kamera inštalovaná atď. Je vhodné sa s nami poradiť s výberom kamier podľa účelu ich použitia a podmienok inštalácie.